пʼятниця, 16 червня 2017 р.

Українська Попелюшка


 
В рамках обласної бібліотечної акції «Читай, я буду слухати!»  в книгозбірні №9 читали книгу «Золотий черевичок».
Діти познайомилися з українською Ганнусею, яка повторила долю Попелюшки, втративши золотого черевичка і ставши дружиною князя. Образ Попелюшки зустрічається в казках багатьох народів. І завжди це беззахисна, лагідна дівчина, яка покірно зносить усі образи і виконує всю чорну роботу.  
Основна тема казки  -  добро перемагає зло. Найбільше діток  вразило те, що коли у дівчинки померла мати вона їй і надалі допомагала через вербу, яка виросла з зернятка, яке мати дала дівчинці перед смертю. Ця казка створює в нашій свідомості образ, в якому виявляється особливий тип поведінки і його результат. Не проси ні про, що нікого, і добро прийде до тебе, саме тебе відшукає.   
Діти із задоволенням слухали читання і самі залюбки  читали  в особах.  А потім гуртом розглядали  ілюстрації   до книги, обговорювали прочитане  та відгадували  кросворд  до  казки, який  підготували працівники бібліотеки. Наостанок подивилися мультфільм за однойменною казкою.
  

вівторок, 13 червня 2017 р.

День загадок



Щоб викликати в учнів прагнення фантазувати, відкривати для себе новий світ, незвичайне і прекрасне, дати відповіді на різні запитання,  бібліотека-філія №9 організувала для вихованців літнього табору День загадок.   
Захід розпочався з веселої активної зарядки, діти отримали великий заряд бадьорості та позитиву. До послуг дітей була оформлена книжково - ілюстративна виставка «101 загадка для нашого малятка».
Школярі з задоволенням та ентузіазмом відгадували загадки та прийняли участь в різноманітних конкурсах і завданнях, де проявили винахідливість, кмітливість та фантазію. Дуже сподобався дітям конкурси  «Загадки Лісовичка»,  «Портрети літературних героїв».

Літні канікули дітей - це важлива пора і для бібліотекарів, книгозбірні. І наша головна мета  показати дітям, що бібліотека не тільки дім для книг, але й територія захоплюючих і веселих розваг.

середа, 7 червня 2017 р.

Винаходи українців, які змінили хід історії


7 червня   в міській  бібліотеці  №9 було весело і гамірно. В цей день  до  книгозбірні завітав пришкільний дитячий заклад відпочинку «Лелечата» на годину державності  «Винаходи українців, які змінили хід історії».
Бесіду про розробки  та винаходи  талановитих людей з різних куточків України підготували бібліотекарі.
Винаходи українців зараз відомі у всьому світі, але багато хто навіть не здогадувався, що їх винайшли наші співвітчизники. Вертоліт, рукавичка  для людей з обмеженими можливостями, гасова лампа, поштовий індекс, перший підводний човен-чайка, те, що це справа рук українців,  стало  для дітей приємним сюрпризом. 



 Щорічно українськими вченими створюються тисячі винаходів. Одні відразу йдуть в життя, інші проходять важкий шлях допоки їх знайде заслужене визнання. Одні відкриття гучно вриваються у світ, інші стають лише маленькими кроками довгого процесу грандіозних змін у ньому. Та суть залишається єдиною: українська нація активно вносить свій вклад у розвиток людства, і цим варто пишатись!  

Сучасні діти і гаджети минулого



Телефон, комп’ютер, планшет – всі ці речі стали на від’ємною частиною життя в сучасному світі. Час летить неймовірно швидко. Технологічний прогрес скаче шаленно і ми вже так до цього звикли, що перестали звертати на це увагу. Свіжі, прямо з печі смартфони та планшети морально старіють через рік після покупки, про  відеоігри, телевізори і фотоапарати, краще взагалі не згадувати . Сім років тому світ «підірвав» перший айфон і почалася епоха смартфонів.     
Людина в усі часи прагнула зробити своє життя більш комфортним. Підтвердженням тому є  пристроїв, які були винайдені ще в минулому.  
 Працівники книгозбірні №9  вирішили провести невеличкий експеримент - запросили дітей від шести до дванадцяти років і показали їм гаджети з далекого минулого: діапроектор, патіфон, магнітолу, котушковий магнітофон і просто дивні старі речі. Дітям давали в руки старі гаджети, і ті, повинні були якщо не почати роботу з такими гаджетами, то хоча б зрозуміти, для чого пристрій призначався. Зрозуміло, що діти не знали призначення більшості пристроїв, але деякі  дітки вийшли з цієї складної ситуації з честю. Було дуже цікаво.

Сьогодні ми дивимося на всі ці прилади минулого з посмішкою, вважаючи їх дивовижними і якимись дитячими.  Через роки, точно з таким же подивом на обличчі, гаджети початку XXI століття будуть розглядати наші внуки і правнуки. Але не слід забувати, що реальне спілкування не можливо замінити ніякими гаджетами.