НЕ
СТЕРТИ ПАМ’ЯТІ
НАРОДУ
Полиновий травень 44-го… Про геноцид проти корінного народу Криму розповіли в міській книгозбірні №9. Протягом дня користувачі мали змогу познайомитися з матеріалами книжкової викладки, подивитися фільм режисера і виконавця головної ролі Ахтема Сеітаблаєва «Хайтарма» , серію про депортацію кримських татар з першого українського мультсеріала «Книга-мандрівка. Україна».
5 033 кримських татар воювали в складі Червоної армії під час Другої Світової Війни. 8 кримських татар були відзначені званням Героя Радянського Союзу, ще 12 були представлені до звання Героя СРСР за участь у партизанській війні, але, через депортацію, звання їм так і не присвоїли. За допомогу партизанам, нацисти знищили 127 сіл, 105 з яких були кримськотатарськими.
Після повернення додому, в Крим, кримські татари докладають багато зусиль для увічнення пам'яті жертв депортації. Роками замовчувана тема нарешті стала публічною, щоб уже назавжди бути в фокусі суспільної уваги .
Новим викликом для кримських татар стала анексія Криму Росією в березні 2014 року. Дехто з них під тиском переслідувань покинув півострів. Іншим російська влада сама заборонила в'їзд на півострів, в тому числі лідерам цього народу Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову.
18 травня ми всі – кримські татари!
Немає коментарів:
Дописати коментар