Бібліотека-філія № 9 міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького
субота, 21 грудня 2024 р.
Спогади #пробібліотеку
У ці нелегкі для всіх нас часи випробувань хочеться згадувати приємні події, які відбувалися в нашому життя. Однією з таких подій є святкування 70 – річчя нашої бібліотеки. Про зовсім недавні часи, про читачів, яких і досі пам’ятаємо. Закінчиться війна і ми обов'язково всім нашим дружнім колективом знову відсвяткуємо день народження бібліотеки.
А наразі запрошуємо переглянути незабутні фото 2015 року «Тобі вже 70, моя бібліотека!»
вівторок, 26 листопада 2024 р.
«Безпечні меседжери»
Щоб допомогти зробити обґрунтований вибір, знайти надійний месенджер для захисту своїх розмов, бібліотека-філія №9 запросила жителів громади на лабораторію цифрової безпеки.
Протягом дня користувачі розглянули можливості та ризики популярних месенджерів та їх особливості :
• Розглянули Facebook Messenger, WhatsApp, Signal, Viber та Telegram — в чому різниця, і як вони впливають на безпеку.
• Шифрування: що це таке і чому воно важливе. Пояснили, як працює шифрування та які налаштування забезпечать чати від сторонніх очей.
• Безпеку робочих чатів: обговорили, як організувати комунікацію так, щоб уникнути витоків інформації, і на які функції варто звернути увагу.
• Чи існує абсолютно безпечний месенджер? Розкрили міфи та реальність щодо повної безпеки месенджерів.
Бібліотека – це кібервійсько! Запрошуємо всіх бажаючих до нас!
вівторок, 24 вересня 2024 р.
270 років рідному Кропивницькому, святкуємо разом!
Кропивницький святкує 270 рік від дня свого заснування. Це свято тих, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись і залишився тут назавжди.
Бібліотека-філія №9 також відзначила це чудове свято і запросила краян на День краєзнавства «Портал в історію міста».
В бібліотеці були оформлені цікаві книжкові виставки «Я родом звідти, де Інгул тече», «Місто нашої пам’яті», інсталяції, які не залишили нікого байдужими. Протягом дня користувачі та гості бібліотеки мали можливість погортати книжки, фотоальбоми, періодичні видання, брошури, листівки про історію міста, про відомих особистостей, які народилися тут, або певний період свого життя проживали чи працювали в нашому місті. Бібліотекарі підготовили експрес-інформацію про вулиці перейменовані в 2024 році, провели вікторину біля фото-виставки «Знай наших».
середа, 31 липня 2024 р.
«Старі фотографії: що пам’ятає наше місто»
30 липня в міській бібліотеці-філії №9 відбувся історичний екскурс «Старі фотографії: що пам’ятає наше місто».
Протягом дня користувачі та гості бібліотеки мали можливість погортати книжки, фотоальбоми з ретро світлинами, періодичні видання, брошури, листівки про історію міста, про відомих особистостей, які народилися тут, або певний період свого життя проживали чи працювали в нашому місті.
Працівники книгозбірні запросили користувачів на перегляд оновленої книжкової композиції «Я РОДОМ ЗВІДТИ, ДЕ ІНГУЛ ТЕЧЕ», галереї портретів «ЗНАЙ НАШИХ!». Родзинкою заходу став фото-крос «Прогулянки рідним містом». Завданням якого було, якнайбільше впізнати і розповісти про пам’ятні місця Кропивницького.
вівторок, 11 червня 2024 р.
Роальд Дал і його книжкова фабрика
11 червня користувачі філії №9 знайомилися з творчістю письменника, який ніколи не зраджував свої мрії і завжди втілював їх у життя, блискучим новелісом та казкарем, не менш талановитим авіатором часів Другої світової війни, Роальдом Далем.
Читачі знайомилися з тематичним оглядом «Книжкова шоколадна фабрика», з історією створення твору «Чарлі і шоколадна фабрика», мали змогу посмакувати солодощами взявши участь в казковій вікторині, протягом дня в бібліотеці працював кінозал.
Бажаючі пройшли онлайн-тест "Чарлі і шоколадна фабрика".
На згадку про літературне знайомство презентували пам’ятки для батьків щодо виховання дітей та правила поведінки для дітей.
вівторок, 21 травня 2024 р.
МОЗАЇКА НАРОДНИХ ТРАДИЦІЙ
21 травня бібліотека-філія№9 провела для своїх користувачів мозаїку народних традицій «Роду берегиня — бабусина скриня».
Розповідали про звичаї українців : як величати новонародженого, охрестити, колисати дитину, відзначати народні та релігійні свята, зустрічати гостей хлібом-сіллю, білити стіни хат.
Презентували книжкову викладку «Бабусина скриня», розбирали питання «Ідентичність: як зрозуміти, що я – українець?» та відповідали на запитання міні-опитування «Сервісні послуги бібліотеки: про що мріє користувач?».
четвер, 18 квітня 2024 р.
"Маско, я тебе знаю!.."
З метою виховання інтересу до художньої літератури в бібліотеці-філії №9, для учнів Лелеківської гімназії, відбулася літературна гра "Маско, я тебе знаю!..".
Для завдання бібліотекарі підготовили галерею малюнків літературних героїв, яких треба було впізнати. Прометея, Гамлета, Дон Кіхота, Фауста, Ромео і Джульєтти, Маленького принца– героїв, які пережили свій час, сміливо крокуючи з епохи в епоху та портрети сучасних літературних героїв.
Насмішила усіх весела гра «Лабіринт слів!» в якій треба було з’єднати стрілками героя і назву твору та гра «Речі героїв».
Запропонували бажаючим пройти тест « Яка ви книжка?», підготовлений інформаційною службою «Радіо Свобода».
Готуючись до конкурсу, діти читали книжки про свого "обранця", а під час "захисту" маски із захопленням розповідали про його повадки, характер, читали прислів'я, вірші, загадували жартівливі загадки.
субота, 13 квітня 2024 р.
Візит до бібліотеки
Привітні бібліотекарі, захоплюючі книги та цікаві журнали, знайомство з літературними героями, ігри та розваги – все це бібліотека. При будь-якій погоді тут завжди сонячно і тепло. А перший прихід до бібліотеки запам’ятовується на усе життя. Вихованці першого класу Лелеківської гімназії вперше відвідали бібліотеку. Після цікавої екскурсії та розповіді про діти із задоволенням поринули у чарівний світ казок, пригод, легенд та ілюстрацій. Кожен відшукав для себе щось цікаве, додому було взято багато різних хороших книг.
Діти, вчителі та батьки змогли переконатися, що бібліотека – це світ цікавої і корисної інформації, затишний, безпечний, дружній до дитини простір.
Запрошуємо до читання!
вівторок, 19 березня 2024 р.
КАЗКОТЕРАПІЯ
Бібліотекарі-філії №9 провели сеанс книготерпії. 19 березня з учнями Лелеківської гімназії вчилися розбиратися у своїх почуттях та відчуттях за допомогою казок. Читали повчальні історії з серії «Корисні казки» та пояснювали діткам, як подолати страхи перед візитом до лікаря, перукаря, стоматолога.
Презентували книгу Івана Андрусяка «ЖЕРАР-ПАРИЗАН». Ця книга розповідає про пригоди детектива Жерара, відважного захисника який об'єднується з іншими місцевими тваринами, щоб протистояти нападу ворогів.
пʼятниця, 15 березня 2024 р.
Місто-трудівник, місто-воїн і місто-волонтер
Українці, кропивничани сьогодні одним великим фронтом протистоять ворогу. Наше місто прихистило десятки тисяч переселенців, яким довелося покинути рідні домівок, рятуючись від російського агресора.
Кропивницькі водії вивозили з Маріуполя, з пекла війни, мирних людей, наші комунальники під обстрілами «градів» розвозили миколаївцям воду, а нині працюють в Херсоні, енергетики відновлюють розбиту ударами ракет і дронів енергосистему. Вони теж Герої нашого часу. За час великої війни наше місто стало гостинним освітнім простором, який прийняв 8 вищих навчальних закладів, змушених переміститися із тимчасово окупованих територій.
Місто-трудівник, місто-воїн і місто-волонтер. З такою символічною назвою бібліотекарі міської книгозбірні №9 провели краєзнавчу панораму для своїх користувачів. Протягом дня бібліотекарі знайомили з інформацією про внесок міста та області в спільну справу захисту Батьківщини, про волонтерську роботу книгозбірні, презентували книгу Карпова В. та Риби О. «Нація сталевих людей».
субота, 9 березня 2024 р.
Кришечки здавай – природі і військовим допомагай!
У Кропивницькому з нагоди Всесвітнього дня здоров’я довкілля освітньо-культурний простір “Гончаренко центр” анонсував про акцію для дітей “Кришечки здавайтесь!”. Бібліотека-філія №9 приєдналася до збору. Краяни можуть приносити кришечки до нашої книгозбірні, яка находиться на вулиці Брестська,1А.
Юних кропивничан запрошують на акцію!Так, школярі мають збирати пластикові кришечки від напоїв і приносити до Гончаренко центру, який знаходиться на вулиці Велика Перспективна, 4а щодня у будні з 14:00 до 18:00 до 26 вересня включно.
Виграють п’ять учасників, які принесуть найбільшу за вагою кількість кришечок. Вони отримають настільну гру “Пам’ять тренуй – відходи сортуй!”, – йдеться в дописі.
Принесені кришечки зважуватимуть і фотографуватимуть дітей, результати опублікують на Інстаграм та Фейсбук сторінках, а також на спеціальній дошці у центрі. Кришечки можна приносити декілька разів (вага принесених кришечок додається до персонального результату).
Графік роботи центру: 14:00 – 18:00 (у будні).
Контактний номер телефону: +380 (50) 884 97 16.
Посилання на відео, які кришечки варто приносити: http://surl.li/riwmf
субота, 24 лютого 2024 р.
Вторгнення
Два роки боротьби за свободу, за незалежність, за життя, за спокійне дитинство наших дітей... Два роки як ми щодня дізнаємось про трагічні звістки та героїчні подвиги.
Символічно, що в цей день, річницю повномасштабного вторгнення в Україну росії, бібліотекарі філії №9 провели годину історичної правди «Вторгнення!».
Користувачі мали змогу переглянути художні книги, документальні матеріали з виставки-пам’яті «Україна: полум’я війни», про долю українського офіцера-спецпризначенця, кримського татарина дізналися з книги письменниці, волонтера Л.Охріменко «Оскар», яку презентували в цей день. Також знайомилися з документальними стрічками тих важких та трагічних подій.
Так, як було раніше, не буде вже ніколи! Обов’язково переможемо! Слава ЗСУ!
пʼятниця, 26 січня 2024 р.
«Голокост – шрам на серці людства»
Все розпочалося у 1933 р., коли до влади в Німеччині прийшов Адольф Гітлер, який затвердив у країні націонал-соціалістичний режим. Цей режим ґрунтувався на нацистській расовій доктрині, згідно з якою німці-«арійці» належать до вищої раси, а євреї, як в основному і інші народи, вважалися Untermenschen – недолюдьми.
26 січня в міській бібліотеці-філії №9 вшановували жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами
Користувачам бібліотеки презентували пам’яттєвий простiр голокосту в прозi «Читати - нелегко, знати – важливо».
Бібліотекарі у своїй бесіді «Поза межами розуміння…» озвучували історичні факти, які увійшли в історію, передавали всю глибину трагізму приречених на смерть людей, знайомили з новітньою літературою на тему Другої світової війни й Голокосту та кінофільмами, знятих за цими творами.
Сьогодні зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень, жахливу трагедію людства – Голокост. Але пам’ять залишається в документальному і художньому слові.
Запрошуємо до читання.
Підписатися на:
Дописи (Atom)