Бібліотека-філія № 9 міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького
четвер, 23 грудня 2021 р.
Щедрий вівторок
пʼятниця, 26 листопада 2021 р.
Ми пам'ятаємо. Ми сильні.
субота, 20 листопада 2021 р.
ФЛІКЕРНУЛИ
Зазоріли вічністю…
пʼятниця, 12 листопада 2021 р.
Найбільший скарб – твої безцінні люди
четвер, 11 листопада 2021 р.
Паркан ввічливих слів
пʼятниця, 8 жовтня 2021 р.
НЕ ВІР - ПЕРЕВІР!
середа, 4 серпня 2021 р.
субота, 3 липня 2021 р.
На порядку денному : гендерна рівність
Ми все частіше чуємо і використовуємо слово «ґендер». Це модне слово? Чи вимога сучасності?
3 липня в міській книгозбірні №9 відбувся день інформації «На порядку денному: гендерна рівність.».
Жінки в усьому світі часто отримують менші можливості, ніж чоловіки, - в освіті, кар’єрі, політиці. І багато країн, в тому числі й Україна, використовують ґендерний підхід у державному управлінні для забезпечення ґендерної рівності.
Про історію боротьби жінок за свої права та їхні ініціативи в напрямку соціальної емансипації вели бесіди біля гендерно-орієнтованої книжкової виставки «Всі ми – різні, але всі ми – однакові».
Користувачі мали змогу поспілкуватися - про жінок, які надихають світ і Україну в «Дегустація книжок про сильних жінок» . Кожна з цих жінок є прикладом для інших у стилі, красі, добрих справах, вірності собі, та силі волі на шляху до своєї мети.
Протягом дня працювало Бюро правової допомоги «Цінності гендерної рівності».
вівторок, 18 травня 2021 р.
НЕ
СТЕРТИ ПАМ’ЯТІ
НАРОДУ
Полиновий травень 44-го… Про геноцид проти корінного народу Криму розповіли в міській книгозбірні №9. Протягом дня користувачі мали змогу познайомитися з матеріалами книжкової викладки, подивитися фільм режисера і виконавця головної ролі Ахтема Сеітаблаєва «Хайтарма» , серію про депортацію кримських татар з першого українського мультсеріала «Книга-мандрівка. Україна».
5 033 кримських татар воювали в складі Червоної армії під час Другої Світової Війни. 8 кримських татар були відзначені званням Героя Радянського Союзу, ще 12 були представлені до звання Героя СРСР за участь у партизанській війні, але, через депортацію, звання їм так і не присвоїли. За допомогу партизанам, нацисти знищили 127 сіл, 105 з яких були кримськотатарськими.
Після повернення додому, в Крим, кримські татари докладають багато зусиль для увічнення пам'яті жертв депортації. Роками замовчувана тема нарешті стала публічною, щоб уже назавжди бути в фокусі суспільної уваги .
Новим викликом для кримських татар стала анексія Криму Росією в березні 2014 року. Дехто з них під тиском переслідувань покинув півострів. Іншим російська влада сама заборонила в'їзд на півострів, в тому числі лідерам цього народу Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову.
18 травня ми всі – кримські татари!
пʼятниця, 19 березня 2021 р.
Яснішає у світі, коли читають діти
Для чого ми читаємо? Для здобуття інформації, для отримання освіти, за навчальною програмою і тільки? Щоб з’ясувати це питання, бібліотекарі міської бібліотеки №9 провели книжковий десант з чудовими, веселими та дивовижними книгами учням Лелеківської гімназії.
Під час заходу діти переглянули відеоролик «Правила поводження з книгами», познайомилися з книгами серії «Світ навколо нас», загадки літературної гри-вікторини про героїв улюблених казок були розгадані, пазли-картинки зібрані. Діти із задоволенням розглядали яскраві барвисті книги.
Бібліотечний книжковий десант мав приємні наслідки: гімназисти завітали до книгозбірні за книжками.
вівторок, 2 березня 2021 р.
Яка ж багата рідна мова!
Виявити власний рівень знань з української мови та літератури мали можливість учні Лелеківської гімназії. Працівники бібліотеки №9 МЦБС підготовили та провели гру ерудитів. Учні змагалися між собою в мовознавчому графіконі, конкурсі скоромовок-спотиканок, мовному тюнингу.
Закінчився захід флешмобом під час якого учасники щиро привітали один одного із цим чудовим святом і довели, що володіти українською мовою – модно та стильно.
Отже, нам є чим пишатися, що шанувати, кого наслідувати. Віримо у майбутнє мови нашої, у світлу долю народу, бо мова – це найвищий дар людини й народу. Любімо рідну мову, бережімо і плекаймо її.
середа, 24 лютого 2021 р.
На струнах Лесиної душі
Де ти, Лесю? Де ти, жінко, вища своєї слави? Ловили тебе сліпі фотокамери і старанні пензлі художників, щось нам залишили від тебе – може, тінь твою, тінь твого болісного сонця, може, силует твого земного буття, безсмертна горлице української долі, простуджений соловейко душі, який вічно клекотатиме у завірюсі. Ім’я свого народу взяла ти своїм найменням і поставила коло себе як стяг! Чистоголоса Мавко нашої суті, наша незламносте! Совісте наша!
Леся Українка...Це ніжне й дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу. Вогонь пісень Лесі Українки палає уже понад століття.Жінку, яка кинула виклик самій долі, вшановували користувачі бібліотеки-філії №9. Протягом дня подорожували Лесиною поезією, щоби повною мірою відчути її силу духу і ніжність ліризму. Пройшлися сторінками життя великої жінки українського народу, переглядали відео про Лесю Українку.
Лариса Петрівна Косач — це геній нашого народу, це вогонь тисячоліть, це наше минуле, теперішнє і майбутнє. Нам є у кого вчитися, нам є кого наслідувати.