Бібліотека-філія № 9 міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького
четвер, 30 березня 2023 р.
середа, 29 березня 2023 р.
Запрошуємо до читання
А ви вже читали історії про ведмедика Падінгтона?
То вам буде цікаво дізнатися, як з‘явився цей казковий герой, що багато років підкорює сердечка дітей усього світу.
Наприкінці 1930-х -1940-х років, (коли фашистська Німеччина почала знищувати євреїв), Майкл Бонд, автор книжок про Ведмедика Падінгтона, прогулюючись вокзалом, побачив єврейських діток-біженців, які прибували на потягах до Британії.
Містер Бонд був вражений побаченим.
Минуло 20 років...
Одного ранку, у пошуках творчого натхнення, він просто написав слова: «Містер і місіс Браун вперше зустрілися з Падінгтоном на платформі залізничного вокзалу... На шиї у ведмедика висіла позначка. А на ній було щось написано. Місіс Браун нахилилася й прочитала: «Будь ласка, догляньте цього ведмедика.»...
І тільки наприкінці життя у 2017 році письменник у своєму інтерв‘ю розповів свої спогади про єврейських діток-біженців: «У них у всіх на шиї був ярлик із ім‘ям та адресою, а також невеличка валізка, або пакет із найкоштовнішими для них речами... Так, що Падінгтон, у якомусь сенсі, був біженцем і я думаю, що немає більш сумного видовища, ніж біженці...»
Ведмедик Падінгтон - у синьому пальті, у яскраво-червоному капелюсі мав ярличок: «Будьласка, догляньте цього ведмедика. Дякую.»
Цей ведмедик уособлює багатьох дітей біженців. Його валізка - це емблема його власного статусу біженця.
- «Ми взяли єврейських діток, які часто сидячи біля багаття, тихенько плакали, тому, що не розуміли що трапилося з їх батьками. Ось чому Падінгтон приїхав із ярликом на шиї» - сказав Майкл Бонд.
Майкл Бонд помер на 91 році життя в 2017 році. Епітафія на його надгробку говорить: «Будьласка, догляньте цього ведмедика. Дякую. Дякую.»
Трагічні події сьогодення в Україні, нагадують усім нам: «Будьте уважними та пильними, до всіх хто, як і ведмедик Падінгтон потребують нашої допомоги.
Якщо вам довелося тікати від війни, і ви знаходитеся за межами України, то знайте, що Батьківщина завжди чекає на повернення своїх дітей!
Ми будемо святкувати Велику Перемогу разом із вами!
І це будуть найщасливіші дні спільної радості та єднання українського народу.
Усі історії про ведмедика Падінгтона з чудовими кольоровими ілюстраціями можна прочитати, взявши книжечку в нашій бібліотеці.
Бібліотека, як промоутер читання
Сучасна бібліотека - це не просто територія для читання. Це простір, де всі рівні. Для користувачів бібліотека – це навчання, спілкування, фан-зони, простір для творчості, екскурсії до книгосховища, центр комунікацій.
29 березня бібліотекарі філії №9 підготували бібліотечний калейдоскоп «Бібліотека, як промоутер читання». Цього дня на користувачів чекали презентації книжкової виставки «Рік української незламності. Вистояли – переможемо!», виставка-інсталяція до Великодня, оновлена фотозона «Моє місто: згадуємо». Для маленьких користувачів провели екскурсію до книгарні та казкову вікторину. Для просування читання учасники заходу отримали рекламні буклети та пам’ятки.
У доволі непростих умовах сьогодення бібліотека бере на себе соціальну відповідальність, пропонує актуальні і привабливі інформаційні послуги, матеріали, що сприяють підтримці інтересу до читання в будь-якому віці. Книга – це зброя, а бібліотека – її арсенал!
четвер, 16 березня 2023 р.
«Захист від дезінформаціх та пропаганди»
Одним із важливих, ба навіть ключових, елементів повномасштабної війни росії в Україні є інформаційний фронт. Аби сіяти сумніви, росія з початку повномасштабного вторгнення, спотворювала інформацію й поширювала російські наративи. Бандермобілі та сатаністи , "укрофашисти" і т.д.
Як працює російська дезінформація в Україні й світі та як від неї врятуватись — розповідали бібліотекарі філії №9 на медіауроці «Захист від дезінформаціх та пропаганди» старшокласникам Лелеківської гімназії.
Працівники книгозбірні провели бесіду- вікторину «Як не потрапити до інформаційної бульбашки?», гімназисти прослухали цікаві факти про популярну платформу TikTok та обговорили ,як можна соціальну мережу застосовувати у школі. В ігровій та візуалізованій формі розглянули вправу «Курка і яйце». , мета якої –узагальнити знання щодо різних видів викривлення інформації та убезпечити себе від токсичного контенту та шкідливих інформаційних впливів.
Підписатися на:
Дописи (Atom)