пʼятницю, 31 жовтня 2014 р.

ХОРОБРІ СЕРЦЯ!

 30 листопада 2013 р. на Майдані в Києві почалася Революція гідності, коли тисячі людей з усіх куточків України проголосили, що не підуть звідти навіть тоді, коли влада застосує силу.   Пам’ятаєте, як автор вірша про Помаранчеву революцію дякував Богу, що тоді не було пролито  і краплини крові. Але на цей раз влада перейшла межу. У період з 19 по 21 січня 2014 на Майдані загинуло більше ста людей, яких народ назвав «Небесною сотнею».  
 Сьогодні Україна - незалежна держава, Збройні Сили якої покликані охороняти рідну землю. Але повіривши політикам, народ мовчки споглядав, як руйнується наша армія, він навіть радів, коли позбувся ядерної зброї, сподіваючись, що Росія, яка колись виступила гарантом суверенітету України, ніколи не посягне на її територію. Але дуже швидко ми прозріли.  Наша нова армія була створена за кілька місяців прямо на полях боїв, причому це зробила не держава, а ми, звичайні українці-патріоти, які у складі добровольчих батальйонів пішли боронити і по цей день боронять рідну землю від ворога – колишнього «старшого брата» Росії, яка вже неприховано веде на нашій території війну.
 Що ж керує цими патріотами? Мабуть, споконвічне прагнення до волі і свободи, дух козацький, який не зломити жодному загарбнику.
   З березня 2014 р. і по цей день тисячі наших солдатів захищають рідну землю від загарбника, який одержимий ідеєю створити нову імперію. Але історія свідчить, що рано чи пізно всі імперії руйнуються, а всі диктатори гинуть. Шлях до перемоги досить довгий і кривавий, бо це – війна,  яка приносить загибель тисячам людей, потворить мільйони душ та закарбовується у пам’яті багатьох поколінь.
 З метою формування громадянської ідентичності, розуміння єдності й цілісності України, , виховання шанобливого ставлення до Героїв « Небесної сотні», воїнів, загиблих у боротьбі за свободу та цілісність України, в бібліотеці-філії№9 презентували інформаційний стенд «Хоробрі серця» .

   Пам’ятаймо – вони віддали життя за нас. Зараз там, на війні, нас захищають бійці добровольчих батальйонів, імена яких  будуть навічно закарбовані в наших серцях і душах.  Слава героям! Герої не вмирають!
                                                           


четвер, 23 жовтня 2014 р.

До роковин визволення України


Пам'ять… Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчні сторінці історії перемоги над фашизмом. А ми молоде покоління, про  бойові подвиги, про воєнне життя можемо сьогодні дізнатись тільки з розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури. Сімдесят років тому 28 жовтня 1944-го року територія української держави була повністю визволена від німецько-фашистських загарбників.
«Не можна допустити, щоб при відступі з України ми залишили після себе хоч одну людину, хоч одну голову худоби чи мірку зерна... Ворогові повинна дістатися цілковито спалена й винищена земля...», — наголошував у наказі своїм військам Гітлер.
…Дорогою ціною дісталася перемога Україні. На окупованій території країни загинуло 5,5 млн. осіб, у тому числі майже 4 млн. мирних жителів, до Німеччини було вивезено приблизно 2,2 млн. остарбайтерів.
До цієї дати 22 жовтня для учнів 6-7класів в міській бібліотеці №9  проведено бесіду «Солдати слави не шукали». Захід проводився за книгою Юрія Матівоса «Сторінки безсмертя».  Книга присвячена подвигу кіровоградців в  роки окупації міста, боротьбі проти окупантів у тилу. Мета зустрічі  поглиблення знань учнів про героїчне минуле нашого народу, виховування шани і поваги до тих, хто ціною свого життя здобув перемогу.

 Чому війна може навчити людину? Перш за все, цінувати мир та об’єднуватись заради нього. Цінувати можливість бути поруч з близькими, а не чекати їх роками з фронту. Вільно кохати, а не отримувати «похоронки» на наречених. Спокійно йти по вулиці, а не бігти мерщій в бомбосховище. Тож бережімо мир!
Усі бажаючі мали змогу оглянути 
тематичну книжкову виставку «З далеких сторінок війни», що була розгорнута в  книгозбірні .



середу, 15 жовтня 2014 р.

Етичний тренінг

10 жовтня шестикласники ЗОШ№15 брали участь у етичному тренінгу  «Культура спілкування мобільним зв’язком»,який підготовили бібліотекарі філії №9.

Мета тренінгу -
перевірити рівень мобільної культури серед дітей, обговорити зі школярами правила дотримання  мобільного  етикету як в школах, так і в громадських місцях, сформувати культуру спілкування та застерегти учнів від помилок у користуванні мобільним зв'язком.


 Тренінг включав в себе ряд вправ, рольові ігри, обговорення, групові методи вирішення завдань. Заняття пройшло в невимушеній та доброзичливій атмосфері, учасники дізналися багато нового і цікавого.
За словами учасників, тренінг є
 актуальним  для сьогодення.

 Адже  основні правила мобільного етикету допоможуть нам зрозуміти, де межа між особистою свободою спілкування і нормами соціальної поведінки.


неділю, 12 жовтня 2014 р.

НА П'ЄДЕСТАЛІ - БІБЛІОТЕКА!

30 вересня в Всеукраїнський  день бібліотек- філія № 9 запрошувала  всіх жителів мікрорайону на « День відкритих дверей».
 Протягом дня для читачів проводився  « бібліогід»,   у формі діалогу між читачем і бібліотекарем  йшлося про  фонди бібліотеки, про нові форми роботи нашої бібліотеки.
 Наймолодші читачі були запрошені на годину цікавого факту «Від глиняної таблички до комп'ютерної сторінки». Вони дізналися про те, як з'явилася писемність, дізналися історію книгодрукування. До уваги   учасників  цієї зустрічі  була представлена  книжкова виставка  «Спочатку АЗ та БУКИ, а потім науки».
 В рамках цього свята читачі могли взяти участь в акції «Прощений день». Користувачі  у яких була заборгованість по книгах, скористалися  акцією ,
 і повернули  затримані  понад строку користування  книги в бібліотеку.
 В цей  день до уваги читачів  бібліотеки  проводились презентації книжкових виставок:  «Читай українське! Будь у книжковому тренді!» та
 «Осіння рапсодія. Дарунки Пані Осені.»

Поза стінами бібліотеки був організований стріт-моб «Завітайте до нас.Святкуйте разом з нами!».

 Ще одним  приємним сюрпризом в цей день стала церемонія нагородження переможців літньої акції «Автостопом по книжковій Галактиці».

 Протягом усього свята бібліотекарі чули на свою адресу щирі побажання доброго здоров'я, гарного настрою, активного довголіття, творчих успіхів. На традиційному чаюванні гості говорили про те, як змінилася за останній час бібліотека, як покращився і поповнився книжковий фонд. Яскраві  події, барвисті виставки, флеш-моби, рекламні акції залучили до бібліотеки нових користувачів, розкрили багатства наших книжкових фондів .