пʼятницю, 3 липня 2015 р.

Ми — спадкоємці Володимира Великого



Цього року Україна відзначає 1000-річчя з дня упокоєння Володимира  Великого – видатного  державного та політичного  діяча, князя Київського, творця  середньовічної  європейської  держави.
З метою збереження та утвердження традицій української державності, визнання важливості прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід’ємної частини європейської цивілізації ,ознайомлення учнівської молоді з історією відповідної доби, в філії №9  здійснили історичний екскурс у давнє минуле  «Історична постать: Володимир Великий – князь Київський».  Бібліотекарі розповіли про  роки князювання Володимира Великого. То були часи успішної будови великої держави, коли творилася яскрава й самобутня культура її народу, а героїчні бойові перемоги прославили країну на весь середньовічний світ. То була епоха великих здобутків і тріумфів!
З цікавістю учні  дізналася про авторитетне управління державою князем Володимиром протягом 35 років. За цей час значно зміцніла  Київська Русь внаслідок проведених князем реформ: адміністративно-територіальної, військової, фінансової, судової, зовнішньополітичної тощо. Він запровадив християнство як державну релігію; започаткував карбування власної монети із зображенням:  з одного боку – князь на престолі, а з іншого –  князівська монограма у вигляді тризуба; розбудував та укріпив  столицю – Київ.
Користувачі бібліотеки також познайомилися з історичними подіями того часу, коли   Володимир Великий заснував нові міста, серед них — Володимир і Волинь, побудував багато церков. Найкращою була Десятинна церква у Києві, названа так тому, що князь давав на її утримання десяту частину від своїх прибутків. Після його смерті  ім’я князя Володимира віднесено до лику святих, бо саме він охрестив Україну.
Всі присутні  ознайомилася також із тематичною  книжковою виставкою  "Святий  Володимир – творець Української держави" .

Немає коментарів:

Дописати коментар